ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі»

vstup 1

28 квітня 2018

“Тиждень охорони праці”

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві - запорука збереження здоров’я працівників.

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».

Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання. ІІ реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.

Відповідно до плану роботи ліцею з охорони праці  на 2017-2018 н.р., з метою привернення уваги учнівської молоді до існуючих проблем у сфері охорони праці, виховання культури безпечної праці на виробництвах України у підростаючого покоління, як майбутніх  працівників, оцінки відповідності стану охорони праці в структурних підрозділах, в навчально-виробничих майстернях вимогам нормативно – правових актів з охорони праці  у період з 23 по 28 квітня 2018 року проводиться Тиждень охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління».

  • Для проведення Тижня з охорони праці  було створено комісію, головою якої призначено  заступника директора з навчально-виробничої роботи.
  • Розроблено план заходів Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності ліцею. У ході проведення Тижня з охорони праці та безпеки життєдіяльності всі заплановані заходи виконано.

Протягом Тижня перевірено дотримання вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідних інструкцій; ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності з учнями, працівниками, журналу адміністративно-громадського контролю; виконання положень розділу з охорони праці колективного договору тощо.

У ході перевірки виявлено:

  •  стан приміщень ліцею та параметри мікроклімату задовільні, відповідають вимогам гігієни навчання та праці згідно з Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу
  • працівники ліцею своєчасно проходять медичні огляди;
  • електромережа в ліцеї функціонує відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів
  • плани евакуації в приміщеннях розроблені і відповідають Правилам пожежної безпеки  для закладів, установ і організацій системи освіти України.

Під час Тижня з охорони праці:

  • проведений конкурс на найкращий малюнок на тему: ”Правила безпеки знаєш-життя своє оберігаєш”. Переможцями конкурсу визначені:

І місце - група ДМ-14 (класний керівник Данилова Ю.Л., майстер в/навчання Малихіна О.С.) за роботу “Безпека життя”
ІІ місце – група ПРМ-2 (класний керівник Грінченко О.І.¸майстер в/навчання Шамаріна М.А.) за роботу “Безпечні умови праці. Багато  знати – вміло діяти”
ІІІ місце- група К-11 (класний керівник Калужська В.О., майстер в/навчання Коржавіна О.В.)

25 квітня проведено практичне  заняття «Допоможи другу» для першокурсників на знання правил надання першої допомоги при нещасному випадку;

25 квітня  учні груп ДК-16, ДМ-12  відвідали   пожежно -технічну виставку - музей Головного управління МНС у Кіровоградській області.

26 квітня  учні груп ПРМ-2,  ПРМ-1, К-9  прийняли активну участь у  виховному  заході  присвячененому  Всесвітньому Дню охорони праці “Захищене і здорове покоління ” на базі Кіровоградської обласної бібліотеки  для юнацтва імені Є.Маланюка.

В ході екскурсії учні мали змогу ознайомитись з історією пожежної справи в Кіровоградській області, правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж  та побачили багато техніки, яка використовується в надзвичайних ситуаціях.

В бібліотеці ліцею була оформлена тематична виставка літератури “Умови праці у сучасному баченні світу”, спрямовану на формування свідомого ставлення до культури бзчна виставка літератури “Умови праці у сучасному баченні світу”

Читали 99 разів
Детальніше в цій категорії: « Відвідування театру Літературна година »

ukraine

english

Лічильник

Сьогодні 5

Тиждень 53

Місяць 362

Усього 24749